Методичні матеріали для учнів і педагогів

«Ботчекер». Будьте пильними!

Росіяни розробляють двійників чатботів волонтерських і державних установ. Інколи мета шахраїв – отримати стратегічно важливу інформацію, а інколи причина банальна: зібрати персональні дані або вкрасти у людей гроші.
Чатбот «єВорог», через якого можна повідомляти про пересування російських військових та техніки рф, має 6 клонів. А чатбот «Укралізниці» для купівлі квитків має щонайменше 5 двійників.
Блокувати ці фейкові боти можливо, однак поки одні блокуються, ворог створює нові. Тому вкрай важливо поінформувати людей про цю загрозу.

Міністерство культури та стратегічних комунікацій України інформує про цю проблему у релізі, що доступний за посиланням

https://docs.google.com/document/d/1-7D3KWTYetuqPT3agxkAmQavecXkRbZF90L1lekV_V8/edit?usp=sharing

У ньому також пояснюється, як можна уникнути цієї загрози, скориставшись інструментом «Ботчекер» на сайті Dovidka.info. Будьмо пильними і не дозволяймо ворогові керувати нашими думками і нашими грошима!

«Fake.Busters /Мисливці за фейками»

Як відомо з результатів досліджень, українські підлітки щодня проводять чимало свого часу у соціальних мережах. Так, 44,7% дітей протягом робочого тижня проводять у соціальних мережах 4 години і більше, а у вихідні цей показник
зростає до 54,9% . Водночас Україна є однією з найчисельніших аудиторій TikTok в Європі з понад 15-ти мільйонів активних користувачів: 68% українських підлітків щодня користуються ТікTок.

З метою популяризації інформаційної та медійної грамотності БО «Smart Angel» створили розважально-просвітницький канал у
TikTok – «Fake.Busters /Мисливці за фейками». Ініціатива здійснюється за підтримки ПРООН в Україні та фінансування уряду Японії. З часу створення каналу у грудні 2024 року розміщені на ньому відеосерії зібрали близько 2 мільйони переглядів і понад 115 тисяч реакцій аудиторії.
Серед тем на каналі пропонуються такі: як вберегти свої персональні дані; як розпізнати шахрайство, ботів, вигаданий та маніпулятивний контент; анонімні авторитети з інтернету як ненадійне джерело інформації та інші. Вдалим виглядає
формат коротких відео-скетчів з акторами: у кожній серії герої потрапляють в різні життєві онлайн-пастки, сумніваються в інформації із соціальних мереж і намагаються розібратися, як слід реагувати на очевидне шахрайство, цькування, маніпуляції та фейки.

Канал доступний за посиланням:

https://www.tiktok.com/@fake.busters

До уваги класних керівників і кураторів! Матеріали на тему екологічної комунікації з тими, хто пережив російський полон

З початку повномасштабного вторгнення 4 131 людина повернулася з російського полону. Деякі з цих людей зазнали жахливих випробувань, фізичних і психологічних тортур. Десятки тисяч наших громадян досі залишаються у російській неволі. Після повернення додому їх чекає довгий процес адаптації й наше суспільство має цьому процесові всіляко сприяти.
Дані відеоролики створені й для тих, хто пройшов полон, і для тих, хто має навчитися говорити з колишніми бранцями, підтримувати їх і допомагати їм повертатися до життя.

 

Освітні матеріали з опанування професії “Столяр. Верстатник деревообробних верстатів”

Підручник “Технології. Деревообробка”

Автори: Понятишин В.В., Тимків Б.М., Туранов Ю.О.

Розкрито особливості організації деревообробних підприємств, розглянуто основні породи, види та властивості деревини, застосування пиломатеріалів, технологічні процеси виготовлення виробів із використанням електроінструментів, малогабаритних верстатів та процес створення творчих проектів виробів, декорованих різними художніми техніками, викладені базові знання про меблеве виробництво. Лабораторні та практичні заняття допоможуть набути вмінь і навичок обробки деревини ручними та електроінструментами

Підручник Технології_Деревообробка

Підручник “Технологія художніх виробів з деревини”

Автор Шумега С.С.

У підручнику висвітлено головні види порід та їх властивості, основи різання деревини та операції її ручної обробки. Розглянуто структуру технологічного процесу виготовлення художніх виробів із деревини ручними інструментами, на деревообробному устаткуванні (механізованому й автоматизованому). Подано відомості про склеювання деревини, облицювання та художнє оздоблення виробів із деревини різними техніками (мозаїка, різьблення, випалювання тощо). Описано технологічні процеси різних видів опоряджування. Розглянуто основи стандартизації і контролю якості продукції із деревини. Наведено відомості з охорони праці під час виконання технологічних операцій на відповідному устаткуванні.

Підручник Технологія художніх виробів з деревини

Онлайн курс “Технології виготовлення столярно-меблевих виробів”. Цей курс допоможе дізнатися про характеристики деревини, деревних матеріалів, а також методи їх обробки. Тут ви навчитеся класифікувати, сортувати, визначати об’єми круглого лісу і пиломатеріалів, опануєте сучасні технології обробки деревини та складання столярно-меблевих виробів

https://profosvita.online/courses/course-v1:Profosvita+CS-K006SFPL+2024/about

Освітній серіал “Конструктор меблів. Школа мебляра”. Опануйте навички проєктування меблів, створення детальних креслень та вибору матеріалі

https://osvita.diia.gov.ua/courses/furniture-designer-furniture-maker-school

Освітній серіал “Оператор верстатів меблевого виробництва. Школа мебляра”. Навчіться працювати із ЧПК-верстатами, створювати креслення, використовувати інструменти та дізнайтеся, як підвищити ефективність виробництва

https://osvita.diia.gov.ua/courses/operator-of-furniture-production-machines

Відеоурок “Дверний блок з масиву дуба”

https://youtu.be/yClv4sYPTwU

Відеоурок “Підбір матеріалу та його розкрій на циркулярному верстаті”

https://youtu.be/RkFzf7w8vd0

Відеоурок “Робота на круглопилковому верстаті”

https://youtu.be/sIoeor-1ruI

Відеоурок “Робота на шліфувально-калібрувальному верстаті”

https://youtu.be/RUu81czOyUA

Відеоурок “Фрезерування пиломатеріалів. Як вирівняти дерев’яні слеби”

https://youtu.be/DCvtTGdjPWY

Майстер-клас “Виготовлення щита”

https://youtu.be/3rzP6BKF2VQ

 

Освітні матеріали з опанування професії “Виконавець художньо-оформлювальних робіт”

Освітній серіал “Як професійно створювати дизайн”

https://osvita.diia.gov.ua/courses/graphic-designer

Освітній серіал  “Дизайнер інтер’єру”. Як працювати дизайнером інтер’єру: закони, технічні норми, комп’ютерні програми для роботи

https://osvita.diia.gov.ua/courses/interior-designer

Майстер-клас “Крапковий розпис”

https://youtu.be/76ZqXR06RAU

Майстер-клас “Вітражний розпис на склі”

https://youtu.be/Zjy5n0ZK3V4

Розпис по кераміці “Зимовий пейзаж”

https://youtu.be/w5MpYRsdeEA

Майстер-клас “Розпис посуду”

https://youtu.be/m3qqQx97-8s

Майстер-клас “Розпис по керамці “Червона калина”

https://youtu.be/Ce0OZgc440w

Відео-урок “Пейзаж. Пастель”

https://youtu.be/KCkvRG8hbsA

 

Освітні матеріали з опанування професії “Флорист”

Освітній серіал “Флорист”. Який правильний зріз для троянди, а який — для тюльпана? Як доглядати за квітами, щоб вони довше зберігали свіжість? Як розпочати власний флористичний бізнес? У цьому серіалі ви знайдете усі відповіді. Шлях флориста розпочнеться з основ: категорії квітів, композиція, інструменти, техніка складання букетів.

https://osvita.diia.gov.ua/courses/florist

Освітній серіал “Ландшафтний дизайнер”. Як стати ландшафтним дизайнером: від технічного завдання до втілення

https://osvita.diia.gov.ua/courses/landscape-designer

Майстер-клас “Запали свою зірочку”

https://youtu.be/TGLIfOeQHB8

Майстер-клас з флористики

https://youtu.be/0CQbSy4a3bc

Майстер-клас “Різдвяний віночок з природніх матеріалів”

https://youtu.be/nZK1z9PIH7A

Презентація “Спадаючий букет”

спадаючий-букет.pptx

Презентація “Церковна флористика”

_Церковна-флористика.pptx

 

Найбільша розкіш – це насолода розуміння (Леонардо да Вінчі)

З кожним роком все більше роботодавців, відповідаючи на запитання про необхідні якості для свої працівників, називають «м’які» навички, такі як комунікабельність для спілкування з клієнтами, навички роботи в команді, вміння знаходити проблемно-орієнтовані рішення, компроміси, навички планування, самоорганізації і таке інше.

Нажаль, сучасні навчальні програми закладів середньої, професійної та, навіть, вищої освіти містять незначну кількість компонентів, які формують в учнів та студентів м’які навички. Більшість педпрацівників не володіють методиками проведення занять, спрямованих на формування в учнів м’яких навичок.

Тому скористайтеся нашими пропозиціями та опануйте м’які навички. Разом зі своїми учнями подумайте, які навички є особливо важливими для різних професій, якими з цих навичок ви вже володієте, а які потрібно розвивати.

Дякуємо за навчальні матеріали Програмі EU4Skills і всеукраїнській платформі “Професійна освіта онлайн”