Протидія булінгу

29 листопада 2024 р. у рамках Всеукраїнської акції “16 днів проти насильства “у Івано-Франківське Вхпу-З був проведений тренінг, учасниками якого були наші учні. Такі заходи необхідні, особливо на часі вони зараз, в час військової агресії, коли дуже проявлено насильство. Важливо, коли ми не просто розуміємо це, але й знаємо як допомогти постраждалим. В цьому нам допомогла членкиня ГО “Д.О.М.48.24.” Дарія Сидор . Наші учні в захваті💗. Ваша енергія та професіоналізм збагатили здобувачів освіти новими знаннями про те, як вчасно зупинити прояви насильства ефективно організувати власний простір толерантності та відновити втрачені психологічні ресурси жертв насильства.
Щиро дякуємо за тренінг!

 

 

План заходів щодо попередження булінгу 

Булінг – це відносно новий термін для пересічного громадянина, зміст якого кожен із нас не просто знає, а в більшості випадків стикався з цим явищем у дитинстві. Під терміном “булінг” розуміють агресивну поведінку щодо окремої особи або групи, з метою приниження, домінування, фізичного чи психологічного самоствердження.

Булінг може проявлятись у вигляді психологічного тиску (образи, приниження, погрози, ігнорування тощо) та фізичних знущань (удари, поштовхи, принизливий фізичний контакт, побиття та інше). Не рідко фізичний і психологічний тиск об’єднуються.

Від булінгу страждають і агресори, і жертви. Всі вони переживають емоційні проблеми, не вміють будувати стосунки з людьми, мають проблеми психо-емоційного розвитку. Вони потребуватимуть підтримки дорослих, які б допомогли їм розвинути здорові відношення з людьми не лише у навчальному закладі, але й протягом усього їх подальшого життя.

Запрошуємо вас ознайомитися з матеріалами освітніх серіалів порталу “Дія. Освіта”:

Школа без цькувань. Учителю” – Цькування серед дітей — проблема як вчителів, так і батьків. Цей освітній серіал дасть вам дієві поради та методи, як боротися з булінгом, в тому числі в роботі з дітьми з емоційно-поведінковими особливостями.

https://osvita.diia.gov.ua/courses/skola-bez-ckuvan-castina-1-ucitelu

Школа без цькувань. Батькам” – Програма розроблена і для батьків, і для вчителів, щоб наочно пояснити, як говорити на цю тему з молодшими, як протидіяти цькуванню і, зрештою, як зробити так, щоб проблема булінгу лишилася в минулому.

https://osvita.diia.gov.ua/courses/skola-bez-ckuvan-castina-2-batkam

Дитяча лінія - 116 111 або 0800 500 225 (з 12.00 до 16.00); Гаряча телефонна лінія щодо булінгу - 116000; Гаряча лінія з питань запобігання насильству - 116 123 або 0800 500 335; Уповноважений Верховної Ради з прав людини - 0800 501 720; Уповноважений Президента України з прав дитини - 044 255 76 75; Центр надання безоплатної правової допомоги - 0800 213 103; Національна поліція України - 102.

Порядок подання та розгляду заяв про випадки булінгу у ВХПУ №3